konstantinchaykinreplica.com https://konstantinchaykinwatches.com/ rolex replica https://luxury-replicawatches.com https://luxuryrichardmille.com replica rolex replicacopy.com https://replicakonstantinchaykin.com/ replica uhren replica rolex replica watches rolex replica replica rolex watches https://replicawatches1for1.net replicawatches-rolex.org

Co to jest hiperseksualność?

Hiperseksualność, czyli hiperlibidemia, to określenie dla bardzo mocnego popędu seksualnego. Osoby dotknięte taką przypadłością nieustannie odczuwają popęd seksualny oraz przymus jego zaspokajania. O hiperseksualności mówimy wtedy, gdy partner z wysokim libido zachowuje się w sposób całkowicie destrukcyjny dla całego swojego otoczenia. Przyczyny takiego zachowania leżą zazwyczaj w psychice lub są wywoływane dolegliwościami organicznymi. Oto poradnik w którym wyjaśniamy, czym objawia się hiperseksualność. 

Hiperseksualność – definicja pojęcia

Hiperseksualność (zamiennie hiperlibidemia) to określenie dla przypadłości, która jest badana przez naukowców od niedawna. Analizy na temat hiperlibidemii przeprowadzają również polscy naukowcy z Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Do tej pory dokładne przyczyny występowania tego zjawiska nie zostały do końca poznane. Z racji tego, iż nie ma uniwersalnych, klasycznych norm w sferze seksualnej, wielu badaczy ma wątpliwości co do tego, na czym polega prawidłowy, a czym wyróżnia się nadmiernie wysoki popęd seksualny. Większość ekspertów uważa, że hiperseksualność ma miejsce wtedy, gdy potrzeby seksualne pełnią dla człowieka rolę priorytetową, a wszystkie inne kwestie i cele stają się mniej ważne. Omawiana przypadłość ma również bardzo negatywny wpływ na otoczenie danej osoby, przede wszystkim jego partnera oraz członków rodziny i przyjaciół.

Czym objawia się hiperseksualizm?

Hiperseksualizm polega przede wszystkim na wyjątkowo zwiększonym libido oraz nieadekwatnych zachowaniach seksualnych, które przez większość ludzi są uznawane za niemoralne oraz całkowicie nieodpowiednie. O hiperseksualizmie mówimy wtedy, gdy ta przypadłość powoduje ogromny dyskomfort dla doświadczonej nim osoby oraz jej bliskich. Hiperseksualiści bardzo często zaspokajają swoje potrzeby seksualne w sposób niebezpieczny dla ich zdrowia, a także dla zdrowia i życia osób postronnych. Z racji tego, iż hiperseksualista najwięcej czasu poświęca na aktywności seksualne, bardzo mocno zaniedbuje pozostałe sfery życia, przede wszystkim zawodową i rodzinną. Osoba doświadczona tą przypadłością nie ma żadnej kontroli nad swoimi zachowaniami seksualnymi. Jeżeli wszystkie te objawy występują u kogoś z naszych bliskich, to jest to znak, iż powinien on jak najszybciej udać się na terapię.

Skąd bierze się hiperseksualizm?

Hiperseksualność to jednostka będąca zaburzeniem, która zazwyczaj nie występuje w sposób samodzielny. Jest to jeden z objawów towarzyszących innym, groźnym chorobom. Znacznie zwiększone libido może być uwarunkowane przyczynami psychicznymi lub organicznymi. Istnieje także grupa chorób, które zaburzają właściwe funkcjonowanie organizmu bądź gospodarkę hormonalną. Zalicza się do nich m.in. chorobę Alzheimera, zespół Klüvera-Bucy’ego czy hiperandrogenizm (nadmiar męskich hormonów płciowych).

Czy hiperseksualizm wiąże się z alkoholizmem?

Hiperseksualizm to zaburzenie, które polega na nasileniu różnego rodzaju szkodliwych zachowań o charakterze seksualnym. Osoba dotknięta tą przypadłością nieustannie musi zaspokajać swoje potrzeby seksualne. Jak wspomnieliśmy powyżej, może to być jednak objawem bardzo ciężkiej choroby takiej jak choroba Alzheimera. Zjawiska hiperseksualizmu nie należy łączyć z seksoholizmem. Seksoholizm to uzależnienie od seksu. Warto wiedzieć, że seksoholicy bardzo często ograniczają swoje działanie wyłącznie do oglądania pornografii czy niewinnych flirtów. Z kolei hiperseksualiści muszą odbywać bardzo często stosunki płciowe lub masturbować się, ponieważ bez tego nie są w stanie prawidłowo funkcjonować.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *