konstantinchaykinreplica.com https://konstantinchaykinwatches.com/ rolex replica https://luxury-replicawatches.com https://luxuryrichardmille.com replica rolex replicacopy.com https://replicakonstantinchaykin.com/ replica uhren replica rolex replica watches rolex replica replica rolex watches https://replicawatches1for1.net replicawatches-rolex.org

Co napędza erekcję?

Nic dziwnego, że eksperci twierdzą, że największy organ płciowy znajduje się w ludzkiej głowie. To mózg zarządza wszystkimi przejawami ludzkiej sfery seksualnej: tworzy nastrój emocjonalny, potrzebę stosunku płciowego, pociąg do płci przeciwnej i zapewnia reakcje, które realizują ten pociąg. W języku naukowym pociąg do płci przeciwnej nazywa się libido. Na tle libido obrazy erotyczne w połączeniu z podrażnieniem odpowiednich stref powodują podniecenie ośrodka narządów płciowych w mózgu. W rezultacie impulsy nerwowe biegną z tego ośrodka do różnych narządów i powodują szybsze bicie serca i przyspieszenie oddechu.

Co napędza erekcję?

Pod kierownictwem ośrodków rdzenia kręgowego penis wypełnia się krwią, zwiększa się i napina wielokrotnie (4–10 razy). W ten sposób dochodzi do erekcji. Pobudzenie emocjonalne i aktywacja żołędzi prącia prowadzą do skurczu pęcherzyków nasiennych i uwolnienia nasienia tzn. wytrysku i orgazmu. Zakłócenie skoordynowanej pracy któregokolwiek z tych ogniw może powodować dysfunkcje seksualne, przede wszystkim utratę zdolności do erekcji. Od czasów starożytnych poszukiwano środków, które mogłyby pomóc człowiekowi. Każdy chciał wypić napój miłosny i stanąć przed kobietą z pełną siłą i gotowością. Takie środki nazwano afrodyzjakiem od imienia Afrodyty, greckiej bogini zmysłowej miłości. Pomimo wieków badań, zdecydowana większość tych środków była albo tonikiem, jak żeń-szeń i witaminy, lub energetyzującym, jak kawa i czekolada, lub po prostu talizmanami, działającymi czysto psychologicznie. Jedynym skutecznym lekarstwem była kora afrykańskiego drzewa johimba lekarska (pausinystalia johimbe).

Dlaczego tak trudno jest wpływać na zachowanie penisa?

Człowiek zwykle dobrze kontroluje swoje ciało: nawet przy zamkniętych oczach i przy zerowej grawitacji jego ręce i stopy podlegają całkowicie woli. Ale są też inne mięśnie, na które nie mamy wpływu. Znajdują się w ścianach narządów wewnętrznych i naczyniach krwionośnych. Penis jest pod kontrolą takich mięśni, dlatego prawie nie zależy od woli właściciela. Niemniej jednak o jego zachowaniu decydują impulsy nerwowe. System regulacji nerwowej przypomina komunikację telegraficzną. Na stanowisku dowodzenia pojawia się rozkaz w postaci sygnałów elektrycznych biegnących po przewodach – nerwach. Na końcu drutu siedzi operator telegrafu, który przetwarza impulsy prądowe na rozkazy, które są przekazywane do organów. Te zamówienia to substancje, które powodują kurczenie się i rozluźnienie mięśni. Wewnątrz penisa znajdują się dwa ciała jamiste.

Mięśnie przemieszczają się wzdłuż ich ścian, dzięki czemu mogą zmieniać swoją objętość. W zwykłym powolnym stan mięśni ciał jamistych i mięśni małych tętnic prącia jest w stanie słabego skurczu – napięcia. Ciągle krąży w nich niewielka ilość krwi, ale to nie wystarczy, aby nadać penisowi elastyczność. Sytuacja zmienia się całkowicie wraz z podnieceniem seksualnym. Narządy płciowe otrzymują potężne impulsy, które powodują rozluźnienie włókien mięśniowych ścian tętnic i ciał jamistych prącia. W rezultacie penis i ciała jamiste wypełniają się krwią tętniczą, powiększając się, następuje erekcja. Kiedy spada podniecenie seksualne, mięśnie ciał jamistych kurczą się i wyciskają z nich krew, jak woda z gąbki – koniec erekcji. Substancja, która nakazuje mięśniom rozluźnienie, nazywa się acetylocholiną. Szybko ulega zniszczeniu przez specjalny enzym. Kiedy szczurom wstrzyknięto substancje zawieszające działanie tego enzymu, kopulowały one przez wiele godzin.

Najskuteczniejszy sposób na uzyskanie prawidłowej i długiej erekcji

Amerykańscy naukowcy zaproponowali rozwiązanie problemu zaburzeń erekcji. W 1998 roku otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny za odkrycie specjalnego związku chemicznego między acetylocholiną a mięśniami. To tlenek azotu, który zapewnia tworzenie substancji prowadzących do rozluźnienia mięśni ciał jamistych i do erekcji. Teraz farmakolodzy byli w stanie kontrolować ten proces. Dostępne na rynku tabletki na potencję są wybawieniem dla mężczyzn cierpiących na zaburzenia seksualne. Stosując leki na bazie silendafilu (Viagra, Kamagra) czy tadalafilu (Cialis) wielu mężczyzn odzyskało stabilność wzwodu prącia i cieszą się udanym życiem seksualnym. W jakim wieku pojawia się erekcja i kiedy normalnie znika? Pierwsze fizjologiczne erekcje występują u chłopców już w wieku 5-6 lat i nie są związane z doznaniami erotycznymi. Wtedy erekcje stają się częstsze, a w okresie dojrzewania pojawiają się już, jako przejaw pociągu do płci przeciwnej. Maksymalna zdolność erekcji występuje u mężczyzny w wieku około 20 lat, następnie stopniowo maleje, ale w odpowiednim czasie całkowicie zanika, dla kogoś pozostaje do 90 lat, dla kogoś innego ginie nawet po 40 latach.

Czy zdolność poczęcia wiąże się z erekcją?

Bezpośrednio nie. U mężczyzny szczyt produkcji hormonów płciowych osiąga wiek 30 lat, a ich moc w tym czasie już maleje, choć bardzo stopniowo. Zdolność do poczęcia trwa znacznie dłużej. Chociaż, jeśli bezpłodność jest związana z brakiem hormonów płciowych, erekcja również może się zmniejszyć. Jak wpływa na aktywność fizyczną? Umiarkowana aktywność fizyczna zwiększa potencję, nadmierna – zmniejsza. I to nie tylko zmęczenie. Budowanie silnych mięśni pobiera bardzo dużo hormonów płciowych, w efekcie potencja spada. Powinni o tym pamiętać mężczyźni, którzy lubią kulturystykę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *