konstantinchaykinreplica.com https://konstantinchaykinwatches.com/ rolex replica https://luxury-replicawatches.com https://luxuryrichardmille.com replica rolex replicacopy.com https://replicakonstantinchaykin.com/ replica uhren replica rolex replica watches rolex replica replica rolex watches https://replicawatches1for1.net replicawatches-rolex.org

Brak wytrysku a zapłodnienie

Pary dopiero rozpoczynające swoje życie seksualne zastanawiają się często, czy możliwe jest zapłodnienie bez ejakulacji w pochwie? Czy sperma wprowadzona w inny sposób do pochwy, może doprowadzić do zajścia w ciążę?

Czy ciąża bez wytrysku do pochwy jest w ogóle prawdopodobna?

Do zajścia w ciążę niezbędny okazuje się kontakt komórki jajowej z plemnikiem. Czy więc może dojść do zapłodnienia bez wytrysku? Prawdopodobieństwo zapłodnienia jest w tej sytuacji niezwykle niskie i praktycznie niemożliwe. Wiele osób jednak zastanawia się, co w sytuacji, kiedy doszło do kontaktu męskiego nasienia z narządami płciowymi kobiety, czy też sperma została wprowadzona do pochwy w innym sposób po ejakulacji, czyli na palcach partnera, zabawce erotycznej. I co jeśli do wnętrza pochwy mógł przedostać się preejakulat, w którym jak wiadomo, także znajdują się plemniki? W trakcie stosunku, podczas którego doszło do wytrysku, jednak sperma znalazła się nie w pochwie, a na innych obszarach ciała dłoniach czy pościeli, występuje ryzyko, iż plemniki znajdą się w pewien sposób w pochwie. Jednak czy to wystarczy do zajścia w ciążę?

Szanse na zapłodnienie są minimalne. Jest to spowodowane tym, iż plemniki są bardzo wrażliwe i nie potrafią zbyt długo przetrwać w niesprzyjających warunkach. W pochwie plemniki w czasie owulacji przeżyją do 72 godzin, niekiedy jest to okres 5 dni. Tam właśnie czują się najlepiej, a poza organizmem kobiety, czeka na nie wiele czynników niekorzystnych, w tym suche podłoże i powietrze. Przez co wymrą one niemal od razu. Na skórze wytrzymają do paru minut. Nawet jeśli przedostaną się one w jakiś sposób do pochwy i tak będą zbyt słabe i bez właściwego ciśnienie nie będą miały jak dotrzeć do komórki jajowej.

Ryzyko zapłodnienia wzrasta, jeśli męskie gamety znajdą się w pobliżu wejścia do pochwy, a nie na dłoniach czy prześcieradle. Jednak i tak nie nabiorą one odpowiedniej prędkości do pokonania 15 cm trasy do komórki jajowej. Szanse na zajście w ciąże są znikome, jednak nie można ich również jednoznacznie wykluczyć.

Preejakulat a zajście w ciążę

Pomimo braku wytrysku, w trakcie stosunku płciowego z penisa wydziela się preejakulat. Jest to wydzielina, która pojawia się w trakcie intensywnego pobudzenia seksualnego, po erekcji, aczkolwiek jeszcze przed samym wytryskiem. Substancja ta pełni funkcję naturalnego lubrykantu, a więc ma dodatkowo nawilżyć miejsce intymne i ułatwić penetrację. Według badań w preejakulacie również zawarte są plemniki, jest ich niewielka ilość, ponadto nie są wystarczająco ruchliwe. Szansa na zapłodnienie w tej sytuacji jest więc znikoma.

Ciąża bez wytrysku w dni płodne

Zapłodnienie bez wytrysku w dni płodne jest niemal tak samo niemożliwe, jak w pozostałe dni. Jednak w tym wypadku prawdopodobieństwo trochę wzrasta przez wzgląd na przyjazne środowisko w tym okresie, jakie panuje w pochwie i pozwala na sprawniejsze przemieszczanie się plemników i ich dłuższą żywotność. Jednak i to nie wystarczy, aby plemnik mógł dotrzeć do komórki jajowej. Aby jednak mieć pewność, że nie dojdzie do nieplanowanej ciąży, najlepiej w tym okresie zrezygnować ze stosunków przerywanych. Można całkowicie zrezygnować ze seksu albo wybrać skuteczny środek antykoncepcyjny. Do tego celu warto skorzystać z ogólnodostępnej prezerwatywy, jej skuteczność można podnieść, wybierając dodatkowo środek plemnikobójczy. Innym rozwiązaniem jest zastosowania środków hormonalnych. Paniom polecane są jednakowo przyjmowane codziennie tabletki, plastry czy specjalne wkładki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *